Přeskočit na hlavní obsah

PF ve SPAMu


Je to tady zase, každou chvíli pípne SMS nebo nový mail s předmětem PF. Každý rok se chystám, že napíšu nějakou univerzální odpověď, ale nikdy k tomu nedošlo. Až dnes.



Pravidelně totiž na ta Pé eFka neodpovídám. (A ani sám žádné nerozesílám.) Ne snad, že bych lidem kolem sebe, blízkým, vzdáleným i nejvzdálenějším nepřál hodně štěstí v novém roce. Tak nějak jim ho přeji pořád, nejenom na konci prosince.

Počítače prý nám pomáhají řešit spoustu starostí, které bychom bez nich neměli. Před lety se nakoupilo patero pohlednic, napsalo vzdáleným tetám a strýčkům. Letos (myšleno v současnosti) se to hravě zvládne jedním mailem (pro jistotu všem kontaktům v adresáři) a jednou více či méně vtipnou SMSkou pro výběr z kontaktů v mobilu.

Na druhé straně se z jednoho hromadného odeslání doručí násobně více mailů (stovky až tisíce) a desítky až stovky SMSek (s rozšiřováním neomezených tarifů jich přibývá). Vloni poprvé jsem si nastavil mailový filtr na péefkový SPAM, všechno, co má v předmětu PF 20** a v adresátech více příjemců, rovnou do koše. Letos jsem podobnou filtraci naučil i mobil.

Neberte to ve zlém. Vy, kteří mě máte v kontaktech a jménem Vámi reprezentovaných firem mi děkujete za spolupráci v uplynulém roce a těšíte se na tu příští. Ani Vy, kteří mi dodáváte elektřinu, plyn, internet a nebo ostatní, kteří jste se mi v průběhu roku dovolali za účelem bůhvíjakého průzkumu.

Mám totiž pocit, že jsem Vám během roku věnoval času dost. Ten, který ještě letošku zbývá s dovolením (nebo i bez něj) strávím bez Vás.

S velkou pravděpodobností neuniknou SPAM filtru  ani Ti, kteří mi přejí jen tak, protože si na mě vzpomněli doopravdy. I když nedostanou žádnou odpověď, dostanou mnohem víc, dostanou tu chvilku času, kterou by věnovali čtení (nebo mazání) zprávy ode mne. A mohou svůj čas s klidným svědomím věnovat těm, které mají na blízku. Až se příště uvidíme, budu rád, když budou se mnou a ne s písmenky za sklem displejů.

Budu se snažit o totéž, k tomu mi dopomáhej zdravý rozum, sebekázeň a filtr spamu.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Lékárníci ve filmu - Básníci

  Popelky filmové produkce Zábava se tu nekoná, noc je jak černá madona, jen když se půlnoc přiblíží, princezna smutná za mříží čeká, že někdy zazvoní spanilý rytíř na koni. Znáte? Pamatujete si? Čtvrtý díl básnické série se začal připravovat v roce 1992. Tereza Brodská se v roli čerstvé absolventky farmaceutické fakulty Ute [1] chystá sloužit noční, lékárenské službě se pomalu krátí dech a u Bednaříků v Trutnově se finišuje s převodem úplně první lékárny do soukromých rukou. V době premiéry (22. 7. 1993) bylo Tereze Brodské 25 let, já měl za sebou druhý ročník a Ondra Bednařík na rozhodnutí o přijetí na farmaceutickou fakultu teprve čekal. Film považovali mnozí kritici za nejhorší ze série a režiséru Kleinovi dávali za vinu přílišný důraz na karikování tehdejších reálií a také vtipy příliš laciné a unavené. Možná ano. Na rozdíl od předchozích tří dílů, ze kterých měla Karolína (na fakultě ta hezčí a pečlivější polovina naší dvojice) ...

Téměř 2 miliony rizikových balení

Dne 5. září informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv o závadě v jakosti minimálně jedné (ale až tří šarží) pro 5 léčivých přípravků Atram, Neurol (dvě různé síly), Oxazepam a Prednison. Celkem 8 šarží a zhruba 60 000 balení. Zjištěná závažnost rizika byla důvodem pro rozhodnutí stáhnout uvedené vadné šarže všech výše uvedených přípravků až z úrovně pacientů a dalších 50 000 balení ze zdravotnických zařízení.  Celkem 110 000 balení pouze v České republice a dalších zhruba 1 milion 800 tisíc v evropském měřítku. Pojem „závada v jakosti“ je v informaci SÚKL vysvětlen větou: „… je možné, že balení bude obsahovat jiný lék, než jaký mu byl původně vydán.“ Co takové eufemické vysvětlení znamená v praxi a jak rozumět odůvodnění? V praxi to znamená, že nikdo není schopen odhadnout, jaké účinné látky jsou v tabletách toho, kterého léčivého přípravku. A možných kombinací záměn může být mnoho. Od relativně málo rizikov...

Lékárníci ve filmu - Síť lékáren Dobrodinec, doktor Martin, paní Kunešová a ti druzí

Když už píšeš o těch filmech s lékárnickými rolemi, napiš, prosím, taky o tom děsným seriálu Doktor Martin. Hraje ho Donutil a říká lékárnici paní Kunešová... A mám to. A to jsem o seriálech nechtěl psát vůbec. Na přání udělám vyjímku. A vezmu to z jedné vody na čisto. Jak to s těmi seriály vlastně je, hlavně s těmi nekonečnými. Doktor Martin   měl být komediální seriál. Česká televize natočila 2 řady, a tou druhou řadou to skončilo. V diskusi na webu lékárnické komory se k seriálu objevilo několik nelichotivých poznámek, zejména kvůli charakteru posta vy lékárnice Sandry Kunešové.  foto: Česká televize Hrála jí Milena Steinmasslová a vcelku věrohodně ztvárnila scénářem předepsané charakterové vlastnosti Blběny Obecné (to mám z jiného mailu), jež je stižena mírnou hysterií a lehkou hypochondrií. A že jí namachrovaný profesor a chirurgická kapacita z velkoměsta říká paní Kunešová? No a co. V jiném seriálu z lé...