Přeskočit na hlavní obsah

十九 - Čínskej víkend

Psáno 16. března v půl druhý ráno jako popisek k fotce na Instagram.



Byla jsem měsíc doma v Čechách. Proto ta dlouhá pauza.
Zpátky na kampus jsem dorazila v neděli pár minut před třetí odpoledne a tahle fotka vznikla v 17:43, kdy jsme já a 楚楠 čekali, až se uvolní basketbalové hřiště, abychom mohli hrát. Bylo úplně plno, protože jsem s sebou prý přivezla sluníčko po dlouhém deštivém období. Bylo krásně a teplo, takže ven vylezli snad úplně všichni, aby si to počasí užili.

V úterý mělo začít pršet, naštěstí je pořád teplo, 2x sice lehce sprchlo a poslední dva dny je pod mrakem, ale alespoň neleje celý den, takže můžeme hrát.

Počínaje nedělí jsem zatím hrála každý den. Včera jsem hrála s lab týmem ve složení já + Fish + Ben vs. 斌哥(Bin Ge aka Zhang Bin) & 祥哥 (Xiang Ge aka Lucas). Byla to celkem sranda aneb máme srandu z foreignera, protože se snaží o obranu, ale většinou neúspěšně. Sranda to byla do chvíle než se k nám připojil 大艳 (Da Yan), protože 3 na 3 se mnou v týmu je jasná výhra.
Pro soupeře.

Navíc bránit 大艳, kterej je vyšší, rychlejší a po všech stránkách lepší hráč je značně disappointing.

Taky se potvrzuje rčení/pořekadlo "Sportem k trvalé invaliditě". 
Už nikdy se nebudu smát vtipům o tom, jak holky opouští sportoviště, protože si zlomily nehet. Protože to fakt k.... bolí! Obzvlášť, když se, spíš než zlomí, ohne a poraní nehtové lůžko. Krvácí to minimálně, bolí to jako prase. Člověk si ani neuvědomuje, jak často používá palec a i minimální tlak je dost nepříjemný. No... Nedá se svítit.
Dneska jsem si takhle zlomila/ohnula další, sama sobě jsem propíchla dlaň, špatně jsem chytila míč, takže mám něco se zápěstím a nakonec jsem se při přihrávce chyceným míčem praštila do obličeje, až mi křuplo v nosní přepážce. Smála a brečela jsem zároveň.

Hrdinové se nevzdávají, zítra jdeme hrát znovu! 

Ať zní tohle jakkoliv, návrat rozhodně nebyl růžovej. Nechtěla jsem z domova, nechtěla jsem sem a když jsem přijela, nechtěla jsem bejt tady a chtěla jsem zpátky domů. Okamžitě! Navzdory slunečnému dni mi bylo notně na ho... Nebejt sluníčka asi mi hráblo docela. Teď je to o dost lepší. Naštěstí. 

Ten, kdo se teď nemá úplně dobře, je Alfréd, kterej leží doma v posteli, protože si v úterý udělal něco - nevim co - s kotníkem a teď nemůže chodit. Jak jinak než při basketu.  On se nudí doma a já občas v laborce, protože kromě nás dvou sedí v 108 samí "dospělí". Myslím, že momentální největší přání nás obou je, aby mohl chodit.  (On chce chodit, protože se nudí doma a já chci, aby chodil, protože se nudím bez něj v labu.)

Teď je 2:30 a tenhle příspěvek jsem chtěla věnovat hlavně odpovědi na otázku: "Jak Číňané tráví víkendy?"

Při hledání publikovatelné fotky jsem zjistila, že (opět) moc nefotím. Kromě fotek z letiště mám od neděle 29 fotek. Z toho:


jeden nápis k překladu


1x hřiště & nebe (úvodní v tomhle blogu)


3x jídlo


11x čínský nápis k překladu

1x obsah kufru (takže vlastně jídlo)

1x Dokument #1

11x Dokument #2

1x strop v knihovně









A k věci tedy.
Když jsem dneska odpoledne dorazila do laborky, zeptal se mě 斌哥(Bin Ge), jestli bych mohla naposledy zkontrolovat anglickou verzi pozvánky na konferenci. To bylo ve 3 odpoledne.  Tisíckrát přečtený a milionkrát opravený dokument jsem odeslala v 1:26 AM (ráno)


(A to jsem si chtěla jít lehnout brzy, opět, s tím, že před 11 si lehnu a prostě usnu... 🤦‍♂️)



Evidentně to nevyšlo.
Nehledě na čas se mi dostalo okamžité odpovědi. Ptala jsem se, jestli jsem ho vzbudila nebo jestli nespal.
Nespal.
Pracoval.
#Friday_night_out

V našem případě
 #Friday_night_in

In the bed, s počítačem na klíně. Takže takový my tady máme párty. Pěkně z pátku na sobotu, studenti i učitelé. 
#Wild_life  
#Student_life  
#College_life

A což o to, já zítřejší, ehm, dnešní ráno prospím, ale 斌哥 půjde do práce na 8. Ráno nějakej meeting, odpoledne experimenty. Doma roční dítě s horečkou 
#Proč_ne?

A neděle? 
V neděli jsem přiletěla. Od 4 odpoledne byla schůzka/meeting v laborce. Bylo jich tam 12. Šla jsem se na ně podívat. Seděli tam studenti, účetní, IT technik, profesorka, všichni. (Skoro.)
Takže asi tak. 
Čínskej víkend = žádnej víkend.
Jo a místo toho, abych tohle napsala do komentáře sem hodím fotku toho stropu.

Protože je magickej. 🎆


PS: Zamyslela jsem se nad číslováním a musela jsem zalovit v hlubinách mailu:
Poslední očíslovaný mail je 八 - Mrs.黄 company (16.11.)
Neočíslované číslo 九, kde není moc textu a je tam odkaz na blog: Obyčejně neobyčejný týden ze života Hany: 一 První adventní neděle (7.12.)
Neočíslovaná 十 s odkazem: Hančiny činy z Číny 18 - 十八 - Prázdniny na venkově (3.2.)

Čínskej víkend má číslo 19 - 十九


Dneska děkuju mailu, protože má lepší paměť něž já. A nějaký dojemný/filozofický/důmyslnější díky zase příště. 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Lékárníci ve filmu - Básníci

  Popelky filmové produkce Zábava se tu nekoná, noc je jak černá madona, jen když se půlnoc přiblíží, princezna smutná za mříží čeká, že někdy zazvoní spanilý rytíř na koni. Znáte? Pamatujete si? Čtvrtý díl básnické série se začal připravovat v roce 1992. Tereza Brodská se v roli čerstvé absolventky farmaceutické fakulty Ute [1] chystá sloužit noční, lékárenské službě se pomalu krátí dech a u Bednaříků v Trutnově se finišuje s převodem úplně první lékárny do soukromých rukou. V době premiéry (22. 7. 1993) bylo Tereze Brodské 25 let, já měl za sebou druhý ročník a Ondra Bednařík na rozhodnutí o přijetí na farmaceutickou fakultu teprve čekal. Film považovali mnozí kritici za nejhorší ze série a režiséru Kleinovi dávali za vinu přílišný důraz na karikování tehdejších reálií a také vtipy příliš laciné a unavené. Možná ano. Na rozdíl od předchozích tří dílů, ze kterých měla Karolína (na fakultě ta hezčí a pečlivější polovina naší dvojice) pro každou situaci zejména v

Lékárníci ve filmu - Síť lékáren Dobrodinec, doktor Martin, paní Kunešová a ti druzí

Když už píšeš o těch filmech s lékárnickými rolemi, napiš, prosím, taky o tom děsným seriálu Doktor Martin. Hraje ho Donutil a říká lékárnici paní Kunešová... A mám to. A to jsem o seriálech nechtěl psát vůbec. Na přání udělám vyjímku. A vezmu to z jedné vody na čisto. Jak to s těmi seriály vlastně je, hlavně s těmi nekonečnými. Doktor Martin   měl být komediální seriál. Česká televize natočila 2 řady, a tou druhou řadou to skončilo. V diskusi na webu lékárnické komory se k seriálu objevilo několik nelichotivých poznámek, zejména kvůli charakteru posta vy lékárnice Sandry Kunešové.  foto: Česká televize Hrála jí Milena Steinmasslová a vcelku věrohodně ztvárnila scénářem předepsané charakterové vlastnosti Blběny Obecné (to mám z jiného mailu), jež je stižena mírnou hysterií a lehkou hypochondrií. A že jí namachrovaný profesor a chirurgická kapacita z velkoměsta říká paní Kunešová? No a co. V jiném seriálu z lékařského prostředí byl jakýsi Cvach, takový teoretický všeu

Téměř 2 miliony rizikových balení

Dne 5. září informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv o závadě v jakosti minimálně jedné (ale až tří šarží) pro 5 léčivých přípravků Atram, Neurol (dvě různé síly), Oxazepam a Prednison. Celkem 8 šarží a zhruba 60 000 balení. Zjištěná závažnost rizika byla důvodem pro rozhodnutí stáhnout uvedené vadné šarže všech výše uvedených přípravků až z úrovně pacientů a dalších 50 000 balení ze zdravotnických zařízení.  Celkem 110 000 balení pouze v České republice a dalších zhruba 1 milion 800 tisíc v evropském měřítku. Pojem „závada v jakosti“ je v informaci SÚKL vysvětlen větou: „… je možné, že balení bude obsahovat jiný lék, než jaký mu byl původně vydán.“ Co takové eufemické vysvětlení znamená v praxi a jak rozumět odůvodnění? V praxi to znamená, že nikdo není schopen odhadnout, jaké účinné látky jsou v tabletách toho, kterého léčivého přípravku. A možných kombinací záměn může být mnoho. Od relativně málo rizikové záměně alprazolam/oxazepam nebo alprazolam 0,25mg/alprazolam 0